Normál (z kopce)
Normál (z kopce)

Zorbing z kopce nabízí opravdovou zábavu

Tato adrenalinová zábava pochází z Nového Zélandu. Zorbing využívá plastové koule, tzv. zorbu a svahu od 150 metrů dlouhého.

Koule je vytvořena z PVC, někdy to může být i materiál TPU. Zorb se skládá ze dvou koulí, přičemž jsou různé velikosti. Menší koule je uvnitř té větší a je k ní přidělána pomocí lanek. Zorb má průměr kolem 3 metrů a vejdou se do něho i dva lidé.

Do koule se vstupuje tunelem a zorbonaut – člověk, který je v zorbu – se musí připoutat pásy, které jsou v kouli. Zorbonaut by měl mít více jak 150 cm na výšku a nesmí vážit více jak 95 kg. Pokud do zorbu vstupuje více lidí než jeden, jejich hmotnost se nesmí lišit o více jak 20 kg.

Poté, co jsou zorbonauti připraveni, vyškolení pracovníci pustí zorb dolů ze svahu. Délka svahu bývá kolem 150 m až 300 m. Pod svahem se zorb zastaví pomocí speciální sítě nebo díky protisvahu. Méně často se používá zastavení na vodní hladině. Pracovníci zákazníky samozřejmě nejdříve proškolí a vše potřebné vysvětlí. Také pomohou posádce do zorbu a ven z něj.

I když se může zdát, že zorb patří mezi méně často navštěvovanou zábavu, opak je pravdou. Tato adrenalinová aktrakce patří mezi jednu z nejvíce žádaných akcí. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří mají rádi změny a nebojí se nových věcí, je zorb přesně pro Vás.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
78%
adrenalin
83%
náročné psychicky
77%
pro děti
55%
pro ženy
63%
pro muže
87%
radost
73%
strach
79%
rozhled
68%

Jozef "Jozef" Doskočil
adrenalin 81%
náročné psychicky 76%
pro děti 72%
pro ženy 74%
pro muže 81%
radost 69%
vzrušení 75%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.