Aquazorbing (waterball)
Aquazorbing (waterball)

Vyzkoušejte aquazorbing - novodobou adrenalinovou zábavu

Aquazorbing pochází z Asie. Tamnější lidé takto začali chodit po vodní hladin a v roce 2008 se tato atrakce dostala do České republiky, kde dostala jméno a lidé se o tuto zábavu začali více zajímat. Aquazorbing využívá zkušeností a taktik samotného zorbingu. K aquazorbingu se používá veliká plastová koule vyrobená z PCV nebo TPU.

Člověk zde nepocítí až takový adrenalin, jako při zorbingu ze svahu, ale může se zde odreagovat a užít si mnoho zábavy. S aquazorbingem si můžete zkusit, jaký je to pocit, když můžete chodit po vodní hladině a zároveň nebýt ani kapkou vody zmáčený. V kouli se také dají dělat různé přemety, kotrmelce či jen relaxovat.

Tak jako při zorbingu, si vlezete do plastové koule. Otvor, kterým se dostanete dovnitř, se následně utěsní zipem. V kouli je samozřejmě kyslík, zhruba tak na půl hodiny. Ovšem i pouhých pět minut strávených v této kouli, Vás natolik vyčerpá, že si budete připadat jako byste strávili třičtvrtě hodiny v posilovně. Následně Vás obsluha vpustí na vodu a po celou dobu z nás nespustí oči. Po vejití do koule a utěsnění, už záleží pouze na vás, co se bude dále dít. Hlavním cílem je snaha o chození po vodě, ale není to nikdy podmínkou.

Tento druh adrenalinové zábavy je určen pro děti již od 6 let, ale pouze s doprovodem rodiče. Aquazorbing se nedoporučuje ženám v době těhotenství, lidem, kteří trpí klaustrofobií či mají problémy s dýchacími a srdečními problémy.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
radost
76%
adrenalin
71%
náročné fyzicky
72%
pro dospělé
63%
pro děti
99%
pro seniory
0%
náročné psychicky
36%
zručnost
69%
časově náročné
27%
bezmocnost
62%
pro muže
100%
pro ženy
58%

Krueger 04.11.2013

Dobrý den, rád chodím na aquazorbing. Nejlepší počasí je asi sychravo. Take je nejlepší chodit dopoledne nebo v podvečer. V poledně je tam na umření!

Krueger
radost 78%
adrenalin 51%
náročné fyzicky 72%
pro dospělé 26%
pro děti 98%
pro seniory 0%
náročné psychicky 41%
Hynek "Machy" Macháček
pro děti 98%
pro dospělé 93%
náročné fyzicky 72%
adrenalin 94%
radost 78%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.